You are hereŠpindlerův mlýn

Špindlerův mlýn


By hop - Posted on 21 June 2011

Lyžařské středisko Špindlerův mlýn můžeme směle zařadit mezi top střediska v republice. Celé město je spíše větší vesnicí vzhledem k počtu obyvatel čítající pouze 1300 lidí. Avšak v době turistických sezón toto číslo rapidně narůstá. Čím je toto středisko tak vyjímečné? Určitě je to samotná poloha Špindlu. Leží v kotlině na soutoku řek Labe a Dolským potokem, ale hlavně je toto středisko zaklíněno mezi nejvýznamnější hory a kopce v Krkonoších. Jmenujme Medvědín, Dívčí kameny, Malý šišák, Kozí hřbety, Luční hora, Stoh.

Dříve než se Špindlerův Mlýn stal turistickou perlou Krkonoš, byla to obec plná horníků a dřevorubců. Čilý cestovní ruch se zde objevil v 19. století společně s výstavbou horských bud a chalup. V roce 1911 byl vystavěn most přes Labe který je dodnes dominantou města.

Špindlerův Mlýn plně uspokojí všechny sportovce. Přes léto zde najdete nepřeberné množství turistických tras, cyklotras, adrenalinové vyžití. Pro zimu platí to samé jako pro letní období.
Desítky kilometrů upravených běžečkých tratí, mnoho vleků a lanovek, snowtubing, paragliding a další aktivity. Svatý Petr a Medvědín jsou lákadlem pro mnohé sjezdaře a snowboardaře. Jsou zde na výběr různé obtížnosti sjezdu. Z toho plyne, že jak pokročilý, tak profíci si zde perfektně zalyžují.

Večerní Špindl je lemován mnoha typy restaurací, barů a diskoték.

Toto středisko patří k tomu nejlepšímu u nás, a tomu mnohdy odpovídají i ceny.
Ceny ubytování jsou v širokém rozpětí od levnějších bud až po luxusní hotely.
Ceny vleků patří k nejvyšším v České republice.