You are hereRokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou


By hop - Posted on 21 June 2011

Rokytnice nad Jizerou je významné horské středisko ležící v západních Krkonoších a dělí se na Horní a Dolní Rokytnici nad Jizerou. První známky o Rokytnici jsou již ze 16. století. První obyvatelé této obce se živili těžbou stříbra, olova a dřeva. V dnešní době je toto středisko zaměřené čistě na turismus a služby. Rokytnice nad Jizerou je ideální rodinné středisko, které nabízí jak v zimě, tak i v létě mnoho možností sportovního vyžití.

V zimním období Vás zde obslouží na 3 desítky vleků a 2 čtyřsedačkové lanovky. Jedna sedačková lanovka se nazývá Horní Domky a můžete ji využít i v létě k přepravě kol. Lanová dráha na Lysou horu je druhá nejdelší v republice s délkou 2198 m. I zastánci běžeckého lyžování si zde přijdou na své. Rokytnice je perfektní místo k výchozím tůrám na hřebeny Krkonoš. Budete to mít kousek jak na Čertovu horu, tak na dominantu Rokytnice, Lysou horu. Kdo preferuje lehce extrémní záležitosti, může zde vyzkoušet jízdu na snowtubingových duších.

Přes léto je Rokytnice spíše klidnější středisko určitě vyhovující rodínám s dětmi, které hledájí relax a klid. Ale to neznamená, že by jste se zde měli nudit. Motoroví nadšenci se mohou projet na motokárách. Vyznavači koní zde naleznou koňské farmy. Dále jsou zde bowlingové dráhy, sportovní hala, tenisové a volejbalové kurty.

Toto středisko je neutrální z hlediska cen. Ty jsou na rozumné úrovni a dovolenou si užijí jak sportovci, tak lidé, kteří si jedou pouze zarelaxovat.