You are hereHarrachov

Harrachov


By hop - Posted on 21 June 2011

Významné horské středisko ležící v západních Krkonoších. Harrachov se rozkládá v údolí říčky Mumlavy a nad ním se vypíná kopec zvaný Čertova hora. Historie Harrachova spadá až do 17. století a je pojmenován po šlechtickém rodu Harrachů. V těsné blízkosti Harrachova je Polský přechod Jakuszyce. Nejvýznamnějším sportovním areálem v Harrachově jsou jistě skokanské můstky, kde se konají závody světového poháru. Je zde celkem 8 můstků včetně jednoho mamutího, který v době vzniku byl vůbec největším skokanským můstkem na světě.

Dále zde najdete několik kvalitně udržovaných sjezdařských a běžeckých tratí. Na hlavní dominantě města – Čertově hoře jsou 2 čtyřsedačkové lanovky a několik menších vleků. Z Harrachova se pohodlně dostanete na Krkonošskou běžeckou magistrálu. Buď skrze Horskou boudu Dvoračky nebo přes Mumlavskou cestu.

Velkým lákadlem při návštěvě Harrachova může pro návštěvníky být místní sklářská výroba, která se datuje již od 14. století. Je zde muzeum skla. Dále je tu hornické muzeum a muzeum lyžování.

Harrachov můžeme doporučit jak pro velké možnosti sportovního vyžití, tak pro odpočinkovou dovolenou. Z hlediska cen je toto středisko lehce nadprůměrné.