You are hereBenecko

Benecko


By hop - Posted on 21 June 2011

Benecko by se dalo nazvat perlou Krkonoš. Sluníčko zde svítí nejdéle z celých Krkonoš a výhledy na hřebeny Krkonoš jsou naprosto úchvatné. Dominantou Benecka je hora Žalý 1036 m. Zde se nachází vyhlídková věž, ze které si vychutnáte výhledy jak na samotné Krkonoše, tak do kraje a zejména do Českého ráje. Historie Benecka spadá až do 13. století, kdy ve Štěpanicích (část Benecka) byl vystavěn hrad Janem z Valdštejna. V dnešní době zbylo pouze torzo tohoto hradu.
Benecko je komplexní středisko, kde si každý najde to své.

Zimní Benecko je útulné a rodinné středisko s 11 vleky a nově vystavěnou 4 sedačkovou lanovkou.
Vleky jsou zde spíše menší vzdálenosti vhodné pro začátečníky a pokročilé. Nově vystavěná lanová dráha dostatečně uspokojí i náročnější lyžaře. Velkou výhodou střediska Benecko je poloha vzhledem k běžekým tratím. Do Špindlerova Mlýna to je hodinka a to samé platí pro středisko Horní Mísečky. Pokud zrovna nebudete lyžovat, Benecko nabídne i další aktivity jako snowtubing, bowling.

Letní Benecko nabídne pro každého něco. Sportovně založení mohou vyrazit na Krkonošskou cyklomagistrálu, pěší tůry. Pro rodiny s dětmi je k mání nesčetně tůr kolem Benecka. Benecko je vyhlášenou houbařskou destinací.

Toto středisko je cenově dostupné pro všechny a z hlediska cen/ nabídka služeb je velmi nadstandartní. Vybere si tu opravdu každý.