Mísečky

Základní údaje

Horní Mísečky leží v sedle mezi Medvědínem (1235 m) a Mechovincem (1081 m) 2,5 kilometrů západně od Špindlerova Mlýna, část osady se dál táhne k severozápadu úbočím Medvědínu směrem k Zlatému návrší. Na Mísečkách končí silnice II(286, která sem vede z Hrabačova u Jilemnice v délce 18 kilometrů. Asi 1,5 km níže se při silnici rozkládají Dolní Mísečky.

Charakteristika zimních sportovních zařízení

SKI areál Horní Mísečky se táhne od osady až na vrchol Medvědína od výšky 982 do 1235 metrů. Další samostatný vlek Fanypark leží západně od osady a lyžařský vlek Novákova louka najdeme severně od Dolních Míseček.

Přes Horní Mísečky prochází Krkonošská magistrála od Labské a Vrbatovy boudy a pokračuje dál do Špindlerova mlýna. Další trasy na jih obcházejí ze dvou stran Mechovinec, Černou skály a Šeřín, setkávají se na Rovince a pokračují do oblasti Benecka a Předního Žalého a dál k Vrchlabí. Pro usnadnění výstupu běžkařům se doporučuje vyjet na Medvědín lanovkou ze Špindlerova Mlýna.

Základní vybavení lyžařského areálu

SKI areál Horní Mísečky je součástí lyžařského střediska Špindlerův Mlýn. Hlavním přepravním zařízením je zde čtyřsedačková lanová dráha dlouhá 1259 na vrchol Medvědína. Od její dolní stanice východněji je umístěn vlek Parkoviště o délce 409 metrů a západněji vlek Louka s délkou 227 metrů. Asi dolní třetinu lanové dráhy křižuje vlek Hořec s délkou 225 metrů.

Sousední vlek Fanypark má délku 180 metrů, 40 m převýšení. Vlek v Dolních Mísečkách na Novákově louce je dlouhý 450 metrů.

Nejdelší sjezdovkou je červená Turistická z vrcholu Medvědína do sedla k vysílači, je dlouhá 1350 metrů s převýšením 240 metrů. Sjet se ale dá i po Krkonošské magistrále Vodovodní cestou, tedy kus po Masarykově silnici a Starou vozovou cestou, pak je to sjezd dlouhý 2,5 km s převýšením 215 metrů.

Areál Fanypark u chaty Rolba je dlouhý 200 metrů, spíše dětská modrá sjezdovka má převýšení 45 metrů.

Vlek Novákova louka v Dolních Mísečkách je dlouhý 450 metrů, červená sjezdovka má 500 metrů délku s převýšením 120 metrů. Pod tímto vlekem je pod silnicí další malý vlek 85 metrů dlouhý s převýšením 30 metrů.

Lyžařské tratě se zde soustřeďují, jak bylo již zmíněno, ke Krkonošské magistrále, cesta vede od rozcestí u Čtyř pánů přes Vrbatovu boudu do Horní Mísečky a klesá k dolní stanici lanové dráhy Medvědín, celkem je dlouhá 13 km. Obě trasy z Horních Míseček přes Janovu Horu na Benecko a z Horních Míseček přes Třídomí na Benecko mají shodnou délku 11 km.

Doplňkové aktivity

SKI areál Horní Mísečky patří spíše k menším areálům, ovšem mají velké množstvím možností, zejména je vhodný pro přípravu mladých lyžařů. Zdejší mírná a široká sjezdovka pro právě vhodná pro děti a začínající lyžaře. Je tady dětská lyžařská škola, snowboardová škola, snowtubingová dráha určená pro děti i dospělé. Konkrétně ve střední části areálu na sjezdovce Hořec se nachází snowpark určený jako začátečníky, tak i pokročilé freestylisty se sérií pevných překážek a skoků. Zdejší půjčovna lyžařského vybavení a servisní středisko je v provozu od 8 do 16:30.

Další služby a vybavení areálu

Dostatek sněhové pokrývky na sjezdovkách zajišťuje zasněžovací systém. Parkoviště najdeme nedaleko hlavního areálu ve středu osady při hlavní silnici. Parkování je zde zdarma a obsluha tu je od 8:30 do 16 hodin. Kapacita je 160 míst a u parkoviště je východisko na lyžařské stopy. Po celých Horních Mísečkách je mnoho stravovacích zařízení.

Ubytování

Horní a Dolní Mísečky nabízejí značné množství ubytování podle kapacit, služeb a kvality. Jsou tu penziony, horské hotely, chaty a apartmány, jmenovitě největší penzion U Kotle (80 lůžek) a dále Horské Zátiší (65), Flora (50), Rolba (36) a apartmány Rolba (36), Sving (31), Svatý Hubert (30), Bouda Anýz s lyžařskou školou (28), Apartmány Horní Mísečky (25), Yveta (25), U Masarykovy horské silnice (16), Horský Svět (9) a Apartmán Horní Mísečky (4).

Provozní doba a ceny

SKI areál na Nové louce má otevřeno od 9 do 16 hodin, jízdné na celý den je pro dospělé 290 Kč, děti do 12 let 230 Kč, ale je možno si koupit jízdenku na kratší čas, jedna jízda stojí 25 a 20 Kč.

Hlavní SKI areál má otevřeno také od 9 do 16 hodin, skipas pro dospělé stojí 890 Kč, pro dět 620 Kč, ale lze využít mimosezonní termíny (710 Kč, 540 Kč), kratší časy, gopass, skupinové slevy, slevy pro školy, ISIC, IIC a SHOLAR, innogy aj.

Informace

Aktuální informace o SKI areálech Velké Úpy získáme na několika webech, například https://chata.rolba.cz/, http://www.dolnimisecky.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12774910, http://www.fanypark.cz/Lyzarsky-vlek.html, https://www.ceskehory.cz/ski-areal/vleky-sjezdovky/spindleruv-mlyn.html, https://www.skiareal.cz/trate-a-snowparky aj.

misecky

18x22 Kingston Pergola Cinder Stain

misecky text text zkouška mikrofonu